Jak funguje automatické odměřování délky nástroje

Často používaný nástroj při frézování je tzv. "Hříbek" - senzor délky nástroje osy - pomůcka por nulovou referenci osy Z.

Jde zpravidla o elektronický kontakt (https://www.caucau.cz/elektronika/snimac-osy-z-elektronicke-mereni-delky-nastroje/) který podložíte pod hrot nástroje upnutého maticí ve sklíčidlu vřetene a spustí funkci řídícího SW ( v případě MACH3 jde o skipt skrývající se pod tlačítkem AUTO TOOOL ZERO) a tato funkce zajistí posun hrotu nástroje dolů a po styku s kovovou plochou "hříbku" dojde k elektronickému impulzu a vyhodnocení strojní polohy výšky nástroje. Skript zajistí vynuluvání DRO zobrazovače výšky Z a přičtení hodnoty parametru výšky odměřovacího nástroje. Tímto způsobem dojde k vyreferování povrchové nuly obrobku v ose Z.

Funkce výrazně zjednodušuje a urychluje "referování nuly v ose Z! a zajistí vždy přesně stejné nulové výšky nástroje nad povrchem materiálu i po jejich výměně. Přesnost tohoto způsobu odměřování jste schopni udržet v rámci 0,1mm

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení