Nepřesnosti výrobků

Nepřesnosti obráběného výrobku

mohou být kromě jiného zapříčiněné

 • Špatné uchycení materiálu a tím způsobený pohyb nebo vibrace materiálu
  Vysledujte zda se materiál/svěrák/uchycení nepohne, nevibruje, nepruží.
 • Odchylka nástroje
 • Uhýbání nástroje
  Může nastat při rychlém posuvu při frézovaní.
  Můžete vyzkoušet snížit rychlost posuvu, případně zvolit finální začišťovací dráhu s malým úběrem.Řezné  rYchlosti, úběry a parametry.

 • Špatně vygenerovaný G-kód (šaptně zadané parametre nástroje, nechaný nějaký přídavek na začištění a podobně)
 • Odchylka v kresbě
 
Když se jedná o setiny tak připadá do úvahy i tepelná roztažnosť materiálu.
 
Kromě těchto proměnných je běžné, že se první výrobek dokalibrovává a to i při drahých CNC centrech. To znamená, že na prvním výrobku se vyladí jednotlivé parametry, v případě potřeby i v návrhu a následně se posílá do sériové výroby. Například v naší výrobě při výrobě ložiskových domků je nejjednodušší a nejrychlejší upravit parametr průměru frézy tak, aby byl výrobek v požadované výrobní toleranci.
 
Zároveň je důležité, že udávaná přesnost stroje 0,03 mm platí pro samotné polohování stroje. Není to přesnost výrobku, protože ta záleží od mnoha proměnných uvedených výše a také i aj od samotné obsluhy. Zkoušejte změnit parametry nebo odstraňte odchylku.
 
Můžete prověřit polohování tak, že přiložíte posuvné měřítko k pohyblivé části stroje. pak zadáte posun stroji tak, aby přešel 100-150mm, a měli by jste být schopni odměřit, zda skutečně stroj v daném směru projel danou vzdálenost. Tím si ověříte, zda je polohování přesné.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení