Co je lepší - Poin-To-Point nebo Nesting ?

CauCau portálové frézu jsou optimalizovány pro nestingovou výrobu korpusů nábytku.

Který způsob je lepší - Point-To-Point nebo Nesting?

Výhody Point-To-Point výroby (dílec po dílci)

Point-To-Point je výhodná pro vysoce výkonnou výrobu produkující opakovaně stejné druhy výrobku. Tam kde dílce jsou vyráběny ve výrobních dávkách a jedno nastavení stroje je použitou pro celou výrobní dávku.

Point-To-Point výroba vyžaduje plné zaneprázdnění obsluhy, dobrou organizaci práce a obsluhy, aby bylo dosahováno vysoké efektivnosti.

Výhody nestingového způsobu výroby

Nesting works better for small to medium workshops working in particular on custom projects. It is much faster because you do not need a saw to cut the parts beforehand. Nor do you need to load each part separately onto the machine. Space requirements are also less. Nested parts produce up to 10% less off cuts than cutting optimised parts.

Nestingový způsob výroby je výhodnější tam kde jde o malosériovou nebo zakázkovou produkci v malých a středněvelkých výrobních provozech. Dokáže být mnohem rychlejší, protože nepotřebujete nářezové centru pro přípravu dílcových polotovarů. Prostě jednoduše umístíte celou desku materiálu na stůl stroje a spustíte řezání. Personální náklady na výrobu jsou nižší neboť stroj vyřeže kompletní zakázku bez potřeby neustálé pozornosti obsluhy. Obvykle také spotřeba materiálu u nestingové výroby bývá až o 10% nižší.

Obvyklou výhodou tradiční Point-To-Point výroby bývá schopnost strojů obrábět dílce ze všech stran a přímá podpora výstup obvyklých CAM software pro přípravu této výroby. Avšak dnes již je na trhu mnoho komponent spojovacího materiálu dílců, které přímo nevyžadují obrábění do hrany a tím odstraňují nevýhodu nesting strojů.

A když přeci jenom potřebujete vrtání do hrany, je snadné doplnit nestingový stroj o tuto možnost a přesto zachovat rychlejší výrobu a nižší cenu než v případě Point-To-Point výroby.

×

Splátková kalkulačka ESSOX