O frézování do kamene

Naše stroje všechny je možné používat na obrábění kamene při použití diamantových brusných nástrojů a s přísunem chladící vody.

Takto stroje používá většina našich zákazníků.
 
Upínání je prováděno převážně truhlářskými svěrkami k rámu stroje a chlazení nástroje přívodem vody hadicí s odkapáváním vody pod stroj, který je umístěn ve vhodné nádobě nebo nad prostorem, ze kterého je zajištěn odvod vody.
 
V minulosti jsme některé verze strojů více přizpůsobili práci s kamenem.
Např. dva stroje, které převážně obráběli kamenné sochy dosud v ležící podobě kamene, jsme postavili vertikálně a nyní jsou kamenné sochy obráběny ve vertikální poloze.
 
Do budoucna uvažujeme o výrobě sériové upravených strojů speciálně pro kameníky, pokud o to bude nějaký větší zájem. V současné době však zákazníci upřednostňují standardní levnější provedení před speciálních úprav.
 
Strojové možnosti jsou následující:
 
 
2/ Stroj H1000GH upravený o prizmatické průmyslové vedení (4390EUR)
 
3/ Speciální stroj F1500STONE (7200EUR) (1500x1000mm)
Verze se zvýšenou osou Z a vylepšené zakrytí vřetene proti cákající vodě, přívod vody již instalovaný s oběhovým čerpadlem
F1500STONE
 
Další stroje lze také vhodně používat jako např. stroje řady H3000 s doplněním o vodní vanu viz video níže nebo F3000 díky volnému žebřinovému rámu.
 
​Ke všem strojů je možné dovybavit nerez vanu s T-drážkovými lištami - upínacím systémem za cenu cca 1000EUR
 
Máme zájem také časem v případě rozvoje kamenického trhu v ČR vyvinout verzi stroje přenosnou - více hliníkových komponent, závěsný rám, doplněný stroj o mobilní manipulační techniku, agregát a oběhové čerpadlo s filtrem a nádrží na vodu.
 
  
Ukázky prací na našich strojích lze nalézt např. zde na Youtube kanálu: Youtube kanál o CNC frézování do Kamene ZDE
 
Další k tématice lze nalézt nově založenou skupinu na facebooku: CNC frézování kamene, ale ta zatím není moc využívána a je připravena pro rozvoj CNC kamene v čechách: https://www.facebook.com/groups/3127068997543937/
 
×

Splátková kalkulačka ESSOX